Awards History

AWARD WINNERS 2017

Team Fairest & Best Runner Up Coach’s Award
SA4 Olyvia Snook Alana Macainsh Danielle Carr
SA8 Sage Langborne Jewel Johnson & Caitlin Scata Olivia Hill
SB5 Emma Butler Jessica Spicer Brianna Smith
19 & U (3) Emily Byfield Ella Te Kanawa Melissa Lee
17 & U (6) Kasey Reid Lauren Waller Kalyee Burnett


AWARD WINNERS 2016

Team Fairest & Best Runner Up Coach’s Award
SA5 Danielle Carr Alana Macainsh Olyvia Snook
SA6 Jane Wilding Shannen Edgar Sage Langborne
SC2 Michele Holland Janelle Sherburn Rachel Cuccovia
19 & U (3) Jewel Johnson Olivia Hill Jaymee Morton
17 & U (6) Emily Byfield Madhu Muralidharan Carly Tranchita
17 & U (7) Tyler Braimbridge Bernadette Parker Ella Te Kanawa


AWARD WINNERS 2015

Team Fairest & Best Runner Up Coach’s Award
SA5 Nikki Hamilton Josie Mulligan Jenni Andrew
SA6 Janice Lau Holly Mason Cassandra Whyte
SC2 Emma Butler Michele Holland Caitlin Morton
17 (1) Alana Macainsh Olyvia Snook Ella Ziegelaar
17 (6) Hayley Wilson Emily Byfield Jewel Johnson
17 (9) Hayley Calway Vanessa Serafini Samantha Davies

 

AWARD WINNERS 2014

Team Fairest & Best Runner Up Coach’s Award
SA5 Katherine Winslade Alison Bailey Rachel Morzenti
SB2 Karis Hughes Kristie Johnson No Award
SB5 Megan McKee Sarah Brennan No Award
SC1 Jane Wilding Siobhan Roche Shannen Edgar
SC2 Kirsty Isaacs Chloe Littlewood No Award
19 & U (1) Janice Lau Bethan Duffill Holly Mason
17 & U (8) Jewel Johnson Samantha Golding Olivia Hill
17 & U (11) Caitlin Morton Jaymee Morton Jacinta Riley


AWARD WINNERS 2012

Team Fairest & Best Runner Up Coach’s Award
SA4 Katherine Winslade Georgia Whyte Shannon Dimasi
SA5 Grace Sinclair Emily Ferns Grace Sinclair
SB1 Casey Roberts Jordyn Lister
Rebecca Oliver
Ashley Ward
SB2 Sarah Leach Nicole Lang Bonnie Royle
SB3 Lara Mitchinson Nikki Porter Nikki Porter
SC1 Sarah Brennan Janelle Sherburn Jessica Spicer
SC2 Natalie Butler Emma Butler Sue Nolan
19 (3) Sharee Black Emma Sinclair Kiera Hyde
17 (2) Nikki Hamilton Holly Johnson Nikki Hamilton
17 (3) Jade Crow Megan Baxter Andie Ross


AWARD WINNERS 2011

Team Fairest & Best Runner Up Coaches Award
SA4 Emily Ferns Jayme-Lee Bainbridge Lauren Buckman
SB1 Casey Roberts Emma Ward Jaimi Botica
SB2 Grace Sinclair Sally Hughes Kristy Miles
SB3 Kaitlyn Lucy Nikki Porter Nikki Porter
SB4 Melissa Reid Nicole Robb Courtney Blechynden
Sc1 Janelle Sherburn Jessica Spicer Lara Paino
SC2 Natalie Butler Michele Holland Lauren Miller
19’1 Ashleigh Crosby Taylah Roberts Alison Bailey
17’2 Nikki Hamilton Megan Drennan Sharee Black
17’6 Tayla Roberts Karina Martin
Holly Ross
Kiera Hyde
17’8 Emma Sinclair Lara Russell Courtney Andrijich


AWARD WINNERS 2010

Grade Fairest and Best Runner Up Coaches Award
SA3 Lauren Buckman Emily Ferns Tiana Edwards
SB1 Emma Ward Casey Roberts Keryn Anderson
SB2 Grace Sinclair Sarah Leach Jodi Lloyd
SB3 Amber Staite Rebecca Flegg No Coach
SC1 Sarah Brennan Nikki Porter Georgie Hart
SC2 Kate Wilding Kendal Hancy Team Collectively
19(1) Sally Hughes Paige McNally Paige McNally
17(1) Katherine Winslade Sarah Spalding Taylor Bowey
17(6) Tayla Roberts Madilyn Ringlestein Madilyn Ringelstein
17(7) Jesse Jasson Shannon Edgar Courtney Andrijich